http://modacimyasemin.blogcu.com/

http://modacimyasemin.blogcu.com/
http://modacimyasemin.blogcu.com/

23.03.2010

80'lerden sonra 60'lar modası


60'lı yıllara methiyeler


Beş yıl önce, on yıl sonra... Moda dünyasının durup durup geçmişe göz kırpmaları meşhurdur. 70'ler ya da 80'ler... Alexander McQueen'in son defilesi gibi belki yüz yıllar öncesi... Fakat geçtiğimiz moda haftalarından da gördük ki, 60'lar önümüzdeki kışa rotasını verecek.Öyle ki, Mattel oyuncakları Mad Men'i Barbie bebeklerine taşımaktan geri kalmamış. Özel koleksiyonlarına şimdi bir de bu seriyi ekleyen Mattel, dizideki karakterlerden Don Draper, karısı Betty, Roger Sterling ve Joan Halloway'i hemen koymuş pakete.
Büyüklere oyuncaklar kapsamında satılan bebeklerin fiyatı 75 Dolar. Oyuncak Mad Men figürleri önümüzdeki yaz, dizinin dördüncü sezonuyla eşzamanlı olarak piyasada olacak.Ne dersiniz? Sizce moda 50 yıl öncesine dönerken bizler 60'lara daha ne kadar kayıtsız kalabiliriz ki?

Peki neden? Aslında sebebi biraz belli gibi. Yaklaşık üç sezondur ekran başındakileri kendine bağlayan ve reklamcılığın altın çağını yanıstan Mad Men dizisinin etkisi büyük. 60'lı yıllarda geçen dizi önümüze daha sıksık çıkıcak :)